FAQ Oktoberfest 2019

Pin It

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Oktoberfest 2019

Ile kosztuje litr piwa na Oktoberfest 2019?

prezzo-birra-hb-2013

Cena piwa może się różnic w zależności od namiotu, ale i tak trzeba zawsze wydać 11 Euro!!! Dlaczego Oktoberfest jest nazywany “Oktober-Fest” pomimo, że prawie całe wydarzenie odbywa się we wrześniu?

Booking.com

Kontekst historyczny: pierwsze Oktoberfest miało miejsce w roku 1810 na cześć zaślubin bawarskiego następcy, księcia Ludwika z księżniczką Therese von Sachsen-Hildburghausen. Obchody rozpoczęły się w dn. 12 października 1810 i zakończyły 17 października wyścigiem koni. W kolejnych latach i obchody powtarzano, a później festiwal został przesunięty na wrzesień. Przesunięcie pozwoliło wykorzystać lepsze warunki pogodowe. Faktycznie, wrześniowe noce są cieplejsze i goście mogą zwiedzać ogrody poza namiotami oraz odbyć spacer na “die Wiesn”. Historycznie ostatni weekend Oktoberfest miał miejsce zawsze w miesiącu październiku (Oktober) i tradycja ta nadal jest kontynuowana, także przy okazji Oktoberfest 2019.

Czy dzieci mogą przebywać w pawilonach z piwem?

Tak, dzieci mogą przebywać na terenie Oktoberfest, ale te poniżej 6 lat mają obowiązek opuszczenia pawilonów o godzinie 20.00, nawet, jeżeli są w towarzystwie rodziców. Należy jednak zawsze pamiętać, że namioty, w których jest największy tłum nie będą zabawne dla dzieci, ani dla ich rodziców. Może się tak zdarzyć, że rodzice z małym dzieckiem w wózku lub spacerówce mogą nie dostać pozwolenia na wejście szczególnie wieczorem, jeżeli jest dużo osób, podobnie jak w weekendy i święta.

bambinifamilentag
Oficjalnym dniem rodzinnym jest zawsze wtorek od południa do 18.00 wieczorem, kiedy można skorzystać również z obniżek na Oktoberfest.

Czy mogę zarezerwować miejsca siedzące na Oktoberfest przez stronę Oktoberfest-monaco.it?

Aby otrzymać wszystkie informacje dotyczące rezerwacji stolików, proszę kliknąć link: Rezerwacja stolików

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsca siedzące w namiotach z piwem?

Można dokonać takiej rezerwacji wyłącznie z pomocą osób odpowiedzialnych za dany namiot.

Czy mogę wejść do namiotu z piwem, bez rezerwacji?

Oczywiście, można odwiedzać namioty z piwem również bez rezerwacji, niemniej jednak zalecamy przybyć jak najwcześniej, a szczególnie, jeżeli jesteście w większej grupie. Na przykład, w tygodniu zalecamy przyjazd nie później niż o 14.30, a w weekendy lepiej rano. W przeciwnym wypadku, ryzykujecie, że możecie nie zostać wpuszczeni do namiotu, ponieważ jest przepełniony. Najliczniejsze grupy muszą czekać w kolejce podobnie jak pozostałe osoby, a wszystkim osobom bez miejsca siedzącego nie może być podawane piwo!

Dlaczego Oktoberfest jest nazywane Wiesn?

Olbrzymia powierzchnia, na której odbywa się Oktoberfest nazywa się oficjalnie “Theresienwiese” (Łąki Teresy). Mieszkańcy Monachium, kiedy rozmawiają w swoim dialekcie bawarskim, skracają nazwę miejsca do “Wiesn”.

Jak dojechać na Oktoberfest?

Z dworca kolejowego liniami U4 i U5 metra U-Bahn, (niemieckie metro), przystanek “Theresienwiese”, bezpośrednio na Oktoberfest. Sprawdź również naszą stronę: Jak dojechać na Oktoberfest Gdzie się zatrzymać?

Oktoberfest 2013

Znalezienie pokoju w ostatniej chwili w czasie pobytu w Monachium na Oktoberfest nie jest proste: prawie wszystkie hotele są już pełne, jeżeli będziecie szukać na stronach hoteli. Ale, jeżeli poszukacie przez naszą stronę Hotel Oktoberfest możecie znaleźć pełną panoramę dyspozycyjności hoteli i skorzystać z najlepszych ofert w danym momencie.

Nie lubicie hoteli?

W takim razie mamy dla Was kilka alternatywnych rozwiązań:
Oktoberfest Camp: jeżeli chcecie przeżyć Wasze doświadczenie w 100%, zarezerwujcie namiot lub kamper na terenie stworzonym z myślą o osobach, które pragną świętować jak najdłużej. Uwaga na ceny: w weekendy namiot dwuosobowy kosztuje 65 Euro a kamper 125 Euro.
Kampingi w Monachium: Monachium dysponuje dwoma kampingami, ale dostępnych miejsc jest naprawdę niewiele.
Hostel młodzieżowy Burg Schwanek: w prawdziwym zamku, hostel młodzieżowy w Monachium nadaję się najlepiej na najmłodszych, którzy korzystają z karty hostelowej dla młodzieży. Hostel nie znajduje się jednak w pobliżu Oktoberfest, ale można dojechać pociągiem.

Gdzie można znaleźć najlepsze piwo?

Piwo preferowane przez mieszkańców Monachium to “Augustiner”, produkowane przez najstarszą i nadal istniejącą wytwórnię piwa w Monachium.
W namiotach “Augustiner-Festhalle” i “Fischer-Vroni” możecie spróbować tego tak docenianego piwa.

Gdzie można zakupić typowy ubiór bawarski?

Wiele sklepów przy ulicy “Im Tal” sprzedaje typowe skórzane spodnie i używane stroje dla kobiet Dirnl po przystępnych cenach. W tej kwestii prosimy sprawdzić również naszą stronę:
Stroje na Oktoberfest

W którym namiocie zbierają się studenci?

Znajdziecie wiele młodych osób i studentów w namiocie “Schottenhamel”. Czas płynie tam na czystej zabawie.

Wszyscy turyście znajdują się w jednym namiocie: Jak tam wejść, jeżeli jest pełny?

Większość turystów chce odwiedzić “Hofbräu-Zelt“, który stał się punktem spotkań dla Australijczyków, Amerykanów, Francuzów (…) i, oczywiście Polaków.
Jeżeli nie uda Wam się wejść głównym wejściem, ponieważ namiot jest przepełniony, możecie spróbować dalej, w tylnej części namiotu: znajdziecie dodatkowe mniejsze drzwi, którędy możecie spróbować wejść.

Czego należy unikać?</p>

Od 2008 r. obowiązuje zakaz palenia w namiotach na Oktoberfest.
Dodatkowo, postarajcie się nie przesadzać z krzykiem i skakaniem po stołach, kelnerzy i ochrona są zawsze w zanadrzu…
Pod żadnym pozorem nie zabierajcie ze sobą żadnych narkotyków … ryzykujecie więzieniem znajdującym się w pobliżu festynu.

Co zrobić po Oktoberfest?

Namioty Oktoberfest są otwierane o 10 rano i zamykane o 22.30. Jeżeli macie jeszcze ochotę na rozrywkę, możecie kontynuować wieczór w “Wiesnzelt” (www.daswiesnzelt.de) lub wybrać się na after party w pijalni piwa Hacker-Pschorr, oddalonej tylko 50 metrów od festynu.

Hotel Consigliati

Hotel Metropol

Hotel MetropolHotel Metropol położony jest przy cichej, bocznej ulicy, 5 minut spacerem od głównego dworca kolejowego w Monachium. Obiekt oferuje śniadanie w f [...]

Hotel Kraft

Hotel KraftTen przytulny hotel w Monachium udostępnia Gościom dobrze wyposażone pokoje. Lokalizacja obiektu gwarantuje doskonały dostęp do środków transpo [...]

Landgasthof Deutsche Eiche

Landgasthof Deutsche EicheHotel usytuowany jest w atrakcyjnej dzielnicy Monachium - Lochhausen, 12 minut jazdy pociągiem od centrum miasta. Ten utrzymany w stylu rustykalnym h [...]

Vi Vadi Hotel

Vi Vadi HotelTen trzygwiazdkowy hotel usytuowany jest zaledwie 250 metrów od dworca kolejowego w Monachium. Oferuje on dźwiękoszczelne pokoje z aneksem kuchenny [...]

Hotel Rivoli

Hotel RivoliHotel Rivoli jest usytuowany w odległości zaledwie 100 metrów od dworca kolejowego Harras. Obiekt oferuje stylowe pokoje z podłogą wyłożoną ci [...]

Things to do in Munich