Jak świętować Oktoberfest -I

Pin It
 • 1. Wybierzcie Oktoberfest, który najlepiej Wam odpowiada i zorganizujcie Waszą podróż z wyprzedzeniem.
  Zdecydujcie, z kim i kiedy chcecie pojechać. Oktoberfest trwa kilka tygodni. Jeżeli kochacie chaos i nie boicie się długich kolejek, możecie wziąć udział w mitycznej uroczystości otwarcia lub w sugestywnej ceremonii zamknięcia. Jeżeli jesteście osobami spokojniejszymi lub macie rodzinę, najlepiej wybrać daty w ciągu tygodnia.
 • 2. Zdecydujcie, w jaki sposób dojedziecie na festyn.
  Własny samochód oznacza całkowitą wolność, ale również koszty średnio-wysokie i pewne ryzyko (wypadki drogowe, mandaty …).
  Zorganizowane autokary narzucają pewne zobowiązania, ale pozwalają cieszyć się świętem bez zmartwień (wystarczy pamiętać tylko o znalezieniu autokaru w momencie odjazdu …). Dodatkowo, można liczyć również na obecność przewodnika. Jest to szczególnie ważne, jeżeli podróżujecie sami lub jesteście nowicjuszami. Uwaga: miejsca nie są nieograniczone!
  • Pociąg polecamy wyłącznie osobom, które pragną dotrzeć na Oktoberfest w Monachium, ponieważ koleje niemieckie (DB – Deutsche Bahn) oferują bilety w bardzo interesujących cenach. Po przybyciu na miejsce, na dworcu kolejowym, możecie skorzystać z linii U4 i U5 U-Bahn, aż do przystanku “Theresienwiese“.
  Loty low cost – uwzględniwszy godziny odlotów i przylotów, i przemieszczeń z lotniska/na lotnisko – nie wydają się szczególnie wygodne.
  Pragnąć podróżować w kamperem, pamiętajcie, że znajdziecie zarezerwowane i wyposażone parkingi. W Monachium możecie liczyć na parking De-Gasperi-Bogen w dzielnicy Riem, przy Nowych Targach. W Stuttgarcie możecie skorzystać z parkingu Fernesehenturm na Jahnstrasse. Również w Rosenheim istnieje obszar parkingowy przeznaczony dla kamperów, Marienbad.
  Jeżeli podróżujecie kamperem, powinniście pamiętać, że obowiązuje całkowity zakaz przebywania, a tym bardziej nocowania na poboczu drogi lub w niedozwolonych obszarach.
 • 3. Jeżeli wybierzecie zorganizowany autokar, powinniście zdecydować, czy chcecie pakiet “tylko podróż” czy wolicie pakiet “podróż + hotel” lub może pakiet “all inclusive“, który zawiera również rezerwację stolika.
 • 4. Jeżeli chcecie zarezerwować osobiści wasz pobyt w hotelu, powinniście to zrobić odpowiednio wcześniej. Kilka tygodni przed festynem znajdziecie wolne pokoje wyłącznie w bardzo oddalonych miejscach lub pokoje po bardzo wysokiej cenie.
  Dobrą i tanią alternatywą mogą być hostele dla młodzieży.
  • Nie polecamy kampingów: jest zbyt zimno i nie zawsze warunki higieniczno-sanitarne są optymalne. Jeżeli jesteście młodzi i macie duszę podróżnika, możecie wynająć namiot w Wies’n Camp – na terenie targów Riem w Monachium (koszt od 59 € do 69 €).

Oktoberfest

Oktoberfest festiwal, który łączy


Hotel Consigliati

Hotel Concorde

Hotel ConcordeTen czterogwiazdkowy, rodzinny hotel w centrum Monachium, położony zaledwie 200 metrów od dworca kolejowego Isartor City, oferuje dźwiękoszczelne [...]

Hotel Pension Schmellergarten

Hotel Pension SchmellergartenHotel ten znajduje się w odległości zaledwie 20 minut spacerem na południe od głównego dworca kolejowego w Monachium, w pobliżu stacji metra or [...]

Comfort Hotel Andi Munich City Center

Comfort Hotel Andi Munich City CenterTen hotel trzygwiazdkowy jest usytuowany 5 minut spacerem od dworca kolejowego w Monachium i deptaka Stachus/Karlsplatz. Oferuje on nowoczesne pokoje [...]

ibis Hotel München City

ibis Hotel München CityHotel ten oferuje pokoje z telewizorem z płaskim ekranem, całodobowy bar i bezpłatne punkty internetowe. Obiekt położony jest w odległości 4 mi [...]

Hotel Deutsches Theater

Hotel Deutsches TheaterPołożony w centrum Monachium hotel Deutsches Theater oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Od głównego dworca kolejowego dzieli b [...]

Things to do in Munich

Booking.com