Jak świętować Oktoberfest -I

Pin It
 • 1. Wybierzcie Oktoberfest, który najlepiej Wam odpowiada i zorganizujcie Waszą podróż z wyprzedzeniem.
  Zdecydujcie, z kim i kiedy chcecie pojechać. Oktoberfest trwa kilka tygodni. Jeżeli kochacie chaos i nie boicie się długich kolejek, możecie wziąć udział w mitycznej uroczystości otwarcia lub w sugestywnej ceremonii zamknięcia. Jeżeli jesteście osobami spokojniejszymi lub macie rodzinę, najlepiej wybrać daty w ciągu tygodnia.
 • 2. Zdecydujcie, w jaki sposób dojedziecie na festyn.
  Własny samochód oznacza całkowitą wolność, ale również koszty średnio-wysokie i pewne ryzyko (wypadki drogowe, mandaty …).
  Zorganizowane autokary narzucają pewne zobowiązania, ale pozwalają cieszyć się świętem bez zmartwień (wystarczy pamiętać tylko o znalezieniu autokaru w momencie odjazdu …). Dodatkowo, można liczyć również na obecność przewodnika. Jest to szczególnie ważne, jeżeli podróżujecie sami lub jesteście nowicjuszami. Uwaga: miejsca nie są nieograniczone!
  • Pociąg polecamy wyłącznie osobom, które pragną dotrzeć na Oktoberfest w Monachium, ponieważ koleje niemieckie (DB – Deutsche Bahn) oferują bilety w bardzo interesujących cenach. Po przybyciu na miejsce, na dworcu kolejowym, możecie skorzystać z linii U4 i U5 U-Bahn, aż do przystanku “Theresienwiese“.
  Loty low cost – uwzględniwszy godziny odlotów i przylotów, i przemieszczeń z lotniska/na lotnisko – nie wydają się szczególnie wygodne.
  Pragnąć podróżować w kamperem, pamiętajcie, że znajdziecie zarezerwowane i wyposażone parkingi. W Monachium możecie liczyć na parking De-Gasperi-Bogen w dzielnicy Riem, przy Nowych Targach. W Stuttgarcie możecie skorzystać z parkingu Fernesehenturm na Jahnstrasse. Również w Rosenheim istnieje obszar parkingowy przeznaczony dla kamperów, Marienbad.
  Jeżeli podróżujecie kamperem, powinniście pamiętać, że obowiązuje całkowity zakaz przebywania, a tym bardziej nocowania na poboczu drogi lub w niedozwolonych obszarach.
 • 3. Jeżeli wybierzecie zorganizowany autokar, powinniście zdecydować, czy chcecie pakiet “tylko podróż” czy wolicie pakiet “podróż + hotel” lub może pakiet “all inclusive“, który zawiera również rezerwację stolika.
 • 4. Jeżeli chcecie zarezerwować osobiści wasz pobyt w hotelu, powinniście to zrobić odpowiednio wcześniej. Kilka tygodni przed festynem znajdziecie wolne pokoje wyłącznie w bardzo oddalonych miejscach lub pokoje po bardzo wysokiej cenie.
  Dobrą i tanią alternatywą mogą być hostele dla młodzieży.
  • Nie polecamy kampingów: jest zbyt zimno i nie zawsze warunki higieniczno-sanitarne są optymalne. Jeżeli jesteście młodzi i macie duszę podróżnika, możecie wynająć namiot w Wies’n Camp – na terenie targów Riem w Monachium (koszt od 59 € do 69 €).

Oktoberfest

Oktoberfest festiwal, który łączy


Hotel Consigliati

Hotel Prinz

Hotel PrinzTen czterogwiazdkowy hotel położony jest w Haidhausen - spokojnej dzielnicy Monachium, 5 minut spacerem na wschód od muzeum Deutsches Museum. Hotel [...]

Hotel Torbräu

Hotel TorbräuTen zabytkowy hotel czterogwiazdkowy usytuowany jest w centrum Monachium. Oferuje on pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu i obfi [...]

Hotel Montree

Hotel MontreeTen trzygwiazdkowy hotel oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz pokoje z dźwiękoszczelnymi oknami w centrum Monachium. Usytuowan [...]

Ambassador Parkhotel

Ambassador ParkhotelTen trzygwiazdkowy hotel położony jest w dzielnicy Mittersendling w Monachium. Oferuje on komfortowe pokoje i łatwy dostęp do środków komunikacj [...]

Derag Livinghotel Prinzessin Elisabeth

Derag Livinghotel Prinzessin ElisabethHotel ten usytuowany jest nad rzeką Isar w monachijskiej dzielnicy Glockenbachviertel i oferuje swoim Gościom duże centrum spa oraz stylowe pokoje [...]

Things to do in Munich

Booking.com