Jak świętować Oktoberfest -III

Pin It
 • 11. Nie ma namiotów lepszych czy gorszych, ale są namioty, które mogą Wam bardziej pasować:
  HOFBRÄU-FESTZELT: piwo HB to instytucja, podobnie jak ten namiot w perfekcyjnym stylu bawarskim. Jest często uczęszczany i wyjątkowo międzynarodowy.
  HIPPODROM: to nie jest jeden z większych namiotów, ale na pewno jeden z najbardziej kolorowych i szczególnie uczęszczanych. Podoba się bardzo najmłodszym.
  PAULANER i LOWENBRAEU (“lwia jama”) mają tradycyjną atmosferę i plasują się wśród najbardziej lubianych przez Polaków.
  SCHOTTENHAMEL: największy wśród dużych (10.000 miejsc siedzących!); to właśnie tutaj, co roku, burmistrz Monachium inauguruje Oktoberfest.
  HACKER PSCHORR (z namalowanym na suficie błękitnym niebem i białymi chmurami: oficjalne kolory flagi bawarskiej): ulubiony namiot młodzieży niemieckiej.
  AUGUSTINER: relaksująca i spokojna atmosfera. Preferowany przez rodziny.
  WEINZELT: zmęczyliście się piwem? Możecie opuścić Oktoberfest i przyjść tutaj, aby pozwolić sobie na kieliszek dobrego wina lub szampana
  WINZERER FÄHNDL: nie można go pominąć.
 • 12. Również dzieci mogą odwiedzać Oktoberfest, lecz te młodszym wieku mają obowiązek opuszczenia namiotów (najlepiej w towarzystwie rodziców…) do godziny 20.00.
  Wtorek to dzień rodzinny: od południa do godziny 18.00, można skorzystać z rabatów i zniżek w spokojnej i świątecznej atmosferze.
 • 13. Jeżeli już usiedliście i chcecie być szybko obsłużeni, nie żałujcie na napiwki dla kelnerek. Piękne i dziarskie dziewczyny z Monachium mają tendencję do zapominania o skąpcach.
 • 14. Typowy kufel piwa, o pojemności 1 litra, nazywa się “Maß” (wymawiamy “mass”), kosztuje około 10 Euro. Płacąc banknotem o wartości 10 €, nie spodziewajcie się otrzymania drobnych – reszta to napiwek.
 • Things to do in Munich

  Booking.com