Przydatne informacje dotyczące Oktoberfest 2019

Pin It

Dostać stolik w jednej z Festhalle może być bardzo trudne, a w określone dni nawet niemożliwe: długie kolejki wiją się od głównych wejść, a policja stoi na straży przy każdych drzwiach, lepiej więc rezerwować z wyprzedzeniem. W tej kwestii prosimy sprawdzić również naszą stronę: Rezerwacja stolików na Oktoberfest.

Dni weekendowe to, naturalnie, dni najbardziej ryzykowne, zwłaszcza jeśli pogoda nie jest ładna lub, jeśli pada. Próba wejścia może wymagać nawet ponad półgodzinnego stania w kolejce, czasem bez rezultatu; z tego względu – w chwili planowania wycieczki na Oktoberfest dobrze jest uwzględnić, że w dni robocze wejście jest o wiele łatwiejsze.
Zwykle zalecane jest też, by spróbować wejść od strony któregoś z wejść drugorzędnych lub też nawet usiąść przy stolikach na terenie znajdującym się poza namiotem i poczekać na dobry moment, by wejść: nie próbujcie wejść za wszelką cenę, policja jest raczej nieprzejednana dla tych, co robią za dużo zamieszania.

Świetną alternatywą, jeśli nie uda Ci się wejść i znaleźć siedzącego miejsca, jest Hofbräu-Festzelt (namiot HB), który jest jedynym posiadającym szereg stolików wewnątrz, gdzie można stać właściwie przed samą grającą orkiestrą. Tam miejsce znajdzie się zawsze lub prawie zawsze, ale… uważaj, by nie podarły Ci się portki!!!

Booking.com

hb Aloisus
Anioł Aloisius, maskotka HB

Jeśli już raz znajdziesz się w środku… pamiętaj o tym, by pić! Jest to jedyny sposób, aby zachować własne miejsce siedzące – z powodu stałego przepływu ludzi… i nie zapomnijcie o drobnym napiwku dla kelnerów, którzy w ten sposób przymkną oko, jeśli nie utrzymacie rytmu!

inside the hacker-pschorr

W namiotach piwo serwowane jest tym osobom, które maja stolik i roznoszone jest wyłącznie przez kelnerów.
Niektóre strefy Festhalle są dostępne tylko po rezerwacji. Jeśli rezerwacja jest na pasmo popołudniowe (po 16.30) możliwe jest siedzenie i pozostanie przy tych stolikach, aż do chwili przed zamknięciem. Zarezerwować stolik, to prawie niemożliwe, zazwyczaj rezerwacje zamykane są już na kilka miesięcy wcześniej. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zarezerwować stolik, mamy trochę miejsc do rozdysponowania przy Ochsenbraterei oraz w kilku innych namiotach.

Nie istnieją obszary dla palących / niepalących. Teoretycznie począwszy od 2008 r. obowiązuje zakaz palenia wewnątrz namiotów, w rzeczywistości zawsze znajdzie się ktoś, kto pali po kryjomu.
Codziennie namioty są otwarte od 10.30 – 11.00 rano, natomiast w weekendy i w dniu inauguracji często można spotkać osoby stojące w kolejce do wejścia już od 7.00 rano!!
Wieczorem namioty są zamykane o 22.00 a w weekendy o 22.30.
Kelnerzy i policja są dość nieprzejednani, co do godzin otwarcia: poza wyznaczonymi godzinami nie podaje się piwa.

Hotel Consigliati

Hotel Deutsches Theater

Hotel Deutsches TheaterPołożony w centrum Monachium hotel Deutsches Theater oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Od głównego dworca kolejowego dzieli b [...]

CREO living

CREO livingPensjonat ten zlokalizowany jest we wschodniej części Monachium. Odległość od stacji metra St. Quirin Platz, z której można dojechać do centru [...]

Golden Leaf Parkhotel im Lehel

Golden Leaf Parkhotel im LehelTen trzygwiazdkowy hotel położony jest w centrum Monachium, zaledwie 3 minuty spacerem od słynnego ogrodu Englischer Garten oraz 400 metrów od sta [...]

Hotel Rothof Bogenhausen

Hotel Rothof BogenhausenTen czterogwiazdkowy hotel usytuowany jest w dzielnicy Bogenhausen w Monachium i oferuje komfortowe zakwaterowanie zaledwie kilka kroków od pięknego [...]

Superior Hotel Bristol

Superior Hotel BristolHotel Superior Bristol położony jest w centrum Monachium, zaledwie 50 metrów od stacji metra Sendlinger Tor. Hotel oferuje nowoczesne pokoje, bezp [...]

Things to do in Munich