Wewnątrz Festhalle

Pin It

W środku Festhalle

Wewnątrz każdego pawilonu Festhalle, poza piwem, serwowane są także kurczaki z rożna, kiełbaski rozmaitych typów, wszelkie rodzaje dań bawarskich na bazie mięsa wieprzowego. Atmosfera, którą się oddycha, przepełniona jest zabawą, hulanką i chęcią bycia razem.

W namiotach serwuje się nie tylko piwo, ale także kurczaki z rożna, wurstel, kiełbaski, wędliny oraz bawarskie mięsa. Niestety, ceny nie są niskie, a każde danie i litr piwa kosztują średnio 10 Euro (i nie zapomnij o napiwku!!!), ale atmosfera święta i muzyka nie pozwolą Ci o tym myśleć.
W Festhalle możliwy jest zakup souvenirów każdego rodzaju, począwszy od czapek i koszulek, które mogą być założone także po to, by zrobić pamiątkową fotkę z dziewczynami (lub młodzianami), którzy podają do stołów (wszyscy bezwzględnie w bawarskich strojach), by zakończyć na drewnianym klipsie w wyrytym własnym imieniem, gadżetach wszelakiego rodzaju i nawet testach na obecność alkoholu!

Pawilony Festhalle czy też główne namioty Oktoberfest, to te związane z sześcioma największymi bawarskimi fabrykami piwa: Paulaner, Spaten, Hofbrau, Hacker-Pschorr, Augustiner oraz Lowenbrau.

hacker-pschorr

Hacker-Pschorr


W każdym Festhalle znajdziemy muzykę i typowe dekoracje oraz jedynie piwo związane z właścicielem samego namiotu.
Typowym jest Schottenhammel, gdzie grana jest muzyka rockowa na żywo podczas całego święta w obecności 10.000 osób stojących na stołach.

Booking.com

schottenhammel

Kto jest wielbicielem rocka (Brian Adams, Queen…) i tradycyjnej muzyki bawarskiej, namiot producenta Hackera jest jednym z najsłynniejszych i najładniejszych ze swoimi ścianami i sufitem ozdobionymi kolorem niebieskim bawarskiego nieba, i przyciąga ludzi przede wszystkim w środku tygodnia. Jeśli szukacie spokojniejszego namiotu, idźcie do Paulanera, w którym, jednakże, nie brak muzyki i zabawy.

Wśród najpiękniejszych festzel znajduje się na pewno Ochsenbraterei, który rozpoznacie bez wątpienia, ponieważ nad głównymi drzwiami obraca się na ogromnym szpikulcu rożna krowa olbrzymich rozmiarów. Wewnątrz serwowane jest piwo Spaten i rozlega się muzyka rockowa oraz bawarska, która stwarza niesamowitą atmosferę.

ochsen

Aby nie stracić nawet chwili ze święta możliwe jest bezpośrednie zamówienie stolika na naszej stronie: Kliknij tutaj w celu rezerwacji.
Hipodrom jest pierwszym namiotem, który napotyka się przy wejściu na teren Oktoberfest i jest najbardziej ekskluzywnym i snobistycznym miejscem na festiwalu.

hippo

Do namiotu Hipodrom nie można pójść w krótkich spodenkach i tenisówkach! Przeważa tutaj kolor pomarańczowy oraz piękna, drewniane konie jako dekoracje. Serwowane piwo to Spaten i tutaj spotkać można wieli piłkarzy Bayern Monachium oraz wiele gwiazd niemieckiej TV. Godne uwagi jest także przybycie zespołu muzycznego na balkon: cała orkiestra pozdrawia publiczność i – zanim zacznie grać – wypija do ostatniej kropli cały 1- litrowy dzban piwa!

Na zewnątrz, na Theresienwiese, nie może być wynoszony żaden napój. Policja zatrzymuje tych, którzy próbują wyjść z namiotów z kuflami w ręku. Podczas, gdy w środku serwowane są piwa w szklanych 1-litrowych pokalach (Maß), na zewnątrz piwo jest podawane w mniejszych kuflach (0,5 l); typowym piwem jest Franziskaner, dobre bawarskie piwo z Monachium, o naturalnej fermentacji.

Jeśli chcemy coś zjeść, rzeczy do wyboru nie brakuje tak w środku, jak na zewnątrz: kanapki z mięsem, ryba, bretzel oraz wszelkiego rodzaju kiełbaski! Podawany jest smażony Fischspießchen!
Na koniec można zrelaksować się na łące za Hipodromem trawiąc piwo, kurczaka i muzykę!
pratino

Hotel Consigliati

Landgasthof Deutsche Eiche

Landgasthof Deutsche EicheHotel usytuowany jest w atrakcyjnej dzielnicy Monachium - Lochhausen, 12 minut jazdy pociągiem od centrum miasta. Ten utrzymany w stylu rustykalnym h [...]

Eurostars Grand Central

Eurostars Grand CentralTen czterogwiazdkowy hotel designerski oferuje stylowe spa z krytym basenem, dźwiękoszczelne pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Intern [...]

Eden Hotel Wolff

Eden Hotel WolffTen czterogwiazdkowy hotel położony jest tuż obok głównego dworca kolejowego w Monachium. W hotelu znajduje się centrum fitness z tarasem na dac [...]

Leonardo Hotel & Residenz München

Leonardo Hotel & Residenz MünchenHotel ten zlokalizowany jest w cichej okolicy w dzielnicy Obergiesing, zaledwie 4 stacje metra od głównego dworca kolejowego w Monachium. Obiekt ofe [...]

Hotel Atlanta

Hotel AtlantaTen dwugwiazdkowy hotel usytuowany jest w centrum Monachium, w odległości krótkiego spaceru od placu Karlsplatz i katedry Najświętszej Marii Pann [...]

Things to do in Munich